Yasal Uyarılar

« BİRLİKTE AKILLI TARİFE» KULLANIM KOŞULLARI

1. TANIMLAR

Toplu Alımı : Bir kayıt süreci ile serbest ve ücretsiz olarak grup oluşturan özel ve mesleki kişilere fiyatlar ve şartlar Akıllı Tarife tarafından hizmet tedarikçileri ile müzakere edilmiş sözleşmeleri seçmeleri yönünde sunulacak prosedür.
GKK : Genel Kullanım Koşulları
Seçilmiş Tedarikçi : Akıllı Tarife tarafından Toplu Alım görüşmeleri sonucunda seçilen ve teklifi Toplu Alım’a kayıt olmuş tüm kullanıcılara sunulacak olan hizmet sağlayıcısı.
Kişiye Özel Teklif : Akıllı Tarife tarafından gönderilen ve seçilmiş tedarikçi ile kullanıcı arasında, tedarikçi değişikliğinden ileri gelen indirimlerin öngörüldüğü sözleşme.
Hizmetler : Sitede sunulan hizmetleri yani Toplu Alım’ı ifade etmektedir.
Site : http://birlikte.akillitarife.com adresinden tüm sayfa ve hizmetlere ulaşılabilen internet sitesi.
Kullanıcı : Mesleki ya da özel kişiler olarak, Site hizmetlerinden birinden yararlanmakta olanlar.

2. TOPLU ALIMIN GERÇEKLEŞMESİ

Toplu Alım esnasında Akıllı Tarife özel ve mesleki bir kişi topluluğuna tedarikçi değişikliği ile pazardaki en iyi teklifi elde etmelerini sağlamak amacıyla toplanmalarını önerir.

Akıllı Tarife Kullanıcı’ya tedarikçi değiştirmesinde yardım eder, ancak Akıllı Tarife bir tedarikçi değildir. Akıllı Tarife’nın Toplu Alım işlemi çerçevesindeki tüm sözleşmeler Kullanıcı ve Seçilmiş Tedarikçi arasında yapılır. Akıllı Tarife sözleşmeye katılmaz: Akıllı Tarife’nın faaliyeti, tüketicilerin toplanması için gerekli maddi ve teknik olanakları sağlanması, bir veya birden fazla seçilmiş teklifin belirlenmesi ve Kişiye Özel Teklif’in Kullanıcı’ya gönderilmesi ile sınırlıdır.
2.1. Kayıt
Bu alımı gerçekleştirmek için Kullanıcı, tüketim profilini belirlemeye imkân sağlayan farklı alanlarda bilgi vererek kayıt olur. Kayıt olma işlemi tamamen ücretsizdir ve hiçbir şekilde tedarikçi değiştirme veya seçilmiş teklife abone olma zorunluluğu içermez.
2.2. Hizmet Tedarikçileri ile İhale
Hizmet tedarikçileri kendilerine bildirilen ihaleye katılırlar ve bir tarife teklifine razı olurlar. Katılımcıların çok sayıda olduğu durumlarda, açık eksiltme (en azı söyleyen tedarikçi kazanır) düzenlenebilir ve bu yolla, üzerinden olası tedarikçi değişikliği için Kullanıcı’ya teklif edilecek Kişiye Özel Teklif’in oluşturulacağı bir veya birkaç kazanan teklif belirlenebilir. Akıllı Tarife tarafından, tercih ettiği teklifi seçme özgürlüğü Kullanıcı’ya bırakılarak, avantajları doğrultusunda birkaç tedarikçi seçilebilir.
2.3. Kayıt Olanlara Tekliflerin Tanıtılması
Akıllı Tarife görüşülen teklifleri internet sitesinde yayınlar (birlikte.akillitarife.com), aynı zamanda kayıt olmuş Kullanıcıları e-posta yoluyla bilgilendirir. Tüm bilgilere ulaşmış olan kayıtlı kişiler e-posta yoluyla abone olmalarına imkan veren bir tamamlanmış Kişiye Özel Teklif alırlar. Daha sonra bu Kişiye Özel Teklif, fiziksel olarak aboneye ulaştırılır ve abone tarafından ıslak imza ile onaylanır.
Kullanıcı’ya uyarlanmış bir Kişiye Özel Teklif gönderilebilmesi için, kayıt sırasında bilgiler doğru ve eksiksiz olarak bildirilmelidir.
2.4. Tedarikçi Değişikliği
Kişiye Özel Teklif’in kabulü durumunda, değişikliğin hayata geçmesi için Kullanıcı’ya karşı sorumlu olan Seçilmiş Tedarikçidir.
Akıllı Tarife Kullanıcı’ya en güvenilir Kişiye Özel Teklifi sunmak için gerekli uygulamaları yapar. Bu Kişiye Özel Teklif, Kullanıcı’nın kayıt olma işlemi sırasında bildirdiği bilgiler üzerinden gerçekleşir. Dikkat, Kişiye Özel Teklifteki tarifeler belirli bir süre için sabit olsa bile, vergi ve kanun ve düzenlemelere göre uygulanan bedellerden ötürü fiyatların değişmesi ihtimali mevcuttur.

3. İŞLEMİN ÜCRETSİZ OLUŞU

Toplu Alım’a ait Akıllı Tarife tarafından düzenlenen farklı aşamalar Kullanıcılar için tamamen ücretsizdir (kayıt ve tedarikçi değişikliği). Başka bir tedarikçi ile sözleşmesi bulunan Kullanıcı, tedarikçi değiştirdiği için mevcut tedarikçisi ek bedeller talep edebilir. Bu ek bedeller Akıllı Tarife ya da Seçilmiş Tedarikçi tarafından talep edilmemektedir.

4. SORUMLULUK

Akıllı Tarife’nın sorumluluğu, ancak ve ancak yükümlülüklerinden birini yerine getirmediği bir durumda internet kullanıcısında doğrudan ve kesin bir zararı mevcutsa başlar.
Akıllı Tarife ne tüketicinin ne de teklifi seçilecek tedarikçinin temsilcisi değildir ve hiçbir durumda hizmet tedariki sözleşmesinin sonucu için bunlardan birini ya da diğerini temsil etme olanağına sahip değildir.
Akıllı Tarife’nin rolü kampanyayı organize etmekle sınırlıdır, beklenen tasarrufun sağlanamaması durumunda Kullanıcı’ya herhangi bir tazminat garantisi vermez. Vergiler ile kanun ve düzenlemelere göre uygulanan bedellerdeki değişikliklerin yol açtığı fiyat değişimleri gibi, bir Kullanıcının gerçek tüketiminde dair değişimlerin sebepleri tümüyle hesaplanamadığından, Kişiye Özel Teklif bir tahmin ifade etmektedir. Öte yandan, tedarik sözleşmesinin uygun yürütülmesinden sadece Seçilmiş Tedarikçi sorumludur.

5. KİŞİSEL VERİLER

Kullanıcı, kişisel nitelikli verilerin Seçilmiş Tedarikçi tarafından işleme konmasını kabul etmiş olur.
Akıllı Tarife öznel verilerin kendi sitesinde işlenmesi sürecinin tamamını ilgili kanun ve yönetmeliklere uygun olarak ilerletir.
-Akıllı Tarife öznel verileri tamamen ortadan kaldırılmadan önce sadece tarihsel, istatiksel ve taleplerin idaresi ile ilgili konularda en fazla 2 yıllık bir süre için saklar.
-Gerekli gördüğü durumlarda her bir kişi iletisim@akillitarife.com adresine talebini bildirerek bilgilerin düzeltilmesi veya kaldırılması tasarrufuna sahiptir.
Akıllı Tarife sitesindeki bilgileri satmaz, kiralamaz veya daha önceden belirttikleri dışında üçüncü kişilerle paylaşmaz ve bu durum bilgilerin reklam ve promosyon amaçlı kullanımı başta olmak üzere tüm kullanımları için geçerlidir.

6. MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Akıllı Tarife’nın müşteri hizmetleri kayıt ve abonelik aşamasında güçlük yaşayan Kullanıcıların hizmetindedir.

Çalışma saatleri: Pazartesi - Cuma 10.00 – 19.00
Telefon: 0216 900 14 51
E-posta: birlikte@akillitarife.com

7. FİKRİ MÜLKİYET

Siteyi oluşturan belgelerin tamamı; tüm yazılar, yorumlar, fotoğraflar, videolar, işaretler, grafikler, temalar, çizimler ve imajlar Akıllı Tarife’nin özel mülkiyetidir ve Türkiye’deki ve dünya genelindeki fikri haklar çerçevesinde korunmaktadır. Site ile ilgili Akıllı Tarife’nin yazılı izni olmaksızın yapılacak kısmi veya genel tüm kopyalamalar kesin biçimde yasaktır.

8. YASAL UYGULAMALAR

Genel satış koşulları, işlemler ve ortaya çıkan uyuşmazlıklar Türk Hukukunun konusudur.

9. AKILLI TARİFE HAKKINDA

Birlikte Akıllı Tarife’nin bağlı bulunduğu Akıllı Tarife şirketi 2014’te aracılığı sayesinde imzalanmış 90.000 sözleşmesi bulunan Fransa’daki ilk elektrik ve gaz teklifleri karşılaştırma motoru olan Selectra grubuna aittir. Akıllı Tarife Toplu Alım’la atılım yaparak, kayıt olan tüketiciler için en iyi teklifleri görüşmede enerji piyasasındaki uzmanlığını ortaya koymayı amaçlamaktadır.
Akıllı Tarife müşterinin seçeceği yeni bir enerji teklifine abone olmasına yardımcı olacak bir çağrı merkezi ve elektrik piyasasıyla ilgili uzman makalelerin yer aldığı içerikler sunarak enerji tüketicilerini bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

AKILLI TARİFE ELEKTRİK VE İNTERNET HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Telefon: 0212 963 0452
E-posta: iletisim@akillitarife.com